Małżeństwa

 
0

MAŁŻEŃSTWA WE WSPÓLNOCIE

W naszej Wspólnocie jest bardzo wiele małżeństw i rodzin z dziećmi. Niektóre małe grupy (Domy Zmartwychwstania) są dedykowane głównie dla nich (wówczas wspólnie troszczymy się o opiekę nad dziećmi).

Zarówno młode małżeństwa i rodziny z małymi dziećmi, jak też wielodzietne rodziny i dojrzałe małżeństwa znajdą we Wspólnocie swoje miejsce odkrywania rodzinnego powołania do dojrzałego życia chrześcijańskiego i ewangelizacji we współczesnym świecie.

WSPÓLNY WZROST DUCHOWY

Dla małżeństw istnieją też dedykowane weekendowe kursy formacyjne odnawiające relację małżeńską i uczące wzajemnego dialogu oraz „Randki Małżeńskie”, czyli wieczorne spotkania dla małżeństw w dobrej atmosferze i z ciekawym tematem przewodnim.

Zachęcamy małżeństwa, o ile to możliwe, do wspólnego wzrostu w drodze formacji duchowej we wspólnocie, a równocześnie oferujemy wybrane spotkania dla każdego z małżonków oddzielnie (kursy męskie i kobiece).

Kursy dla małżeństw

Cykl kursów dla małżeństw obejmuje tematy dotyczące: relacji, jedności i miłości. Dziś w świecie pomieszanych wartości, Bóg na nowo pragnie zjednoczyć podstawową i najważniejszą wspólnotę – małżeństwo. Jeśli możliwe jest zostawcie dzieci rodzinie i przyjedźcie sami, to też wam się należy. 

Zachariasz i Elżbieta

Para wspaniałych małżonków, którzy prowadzą nas przez cały kurs, to osoby, które będą uczyły nas jak odbudować jedność w życiu małżeńskim, jak odnowić dialog by na nowo chcieć się nie tylko słuchać, ale przede wszystkim rozumieć.

Jeśli wasze małżeństwo przeżywa chwile ciszy i oddalenia od siebie – nie czekajcie na śmierć jedności, lecz podejmijcie wspólne odbudowanie więzi i przyjedźcie na kurs.

Elkana i Anna

To para małżeńska, która mimo różnych trudnych sytuacji, braku dzieci, nigdy nie przestała się kochać. Co było sekretem ich wiecznej miłości? Odpowiedź jest w tym kursie.

Jak odświeżyć miłość, która pokryta została kurzem życia albo zniszczona wieloma burzami? To wszystko w tym pięknym czasie. Jeżeli potrzebujecie nowego zakochania w sobie, to wystarczy jeden krok – decyzja przyjazdu.

Jakub i Rachela

Z chwilą, gdy zawarliście sakrament małżeństwa, Bóg postawił Was na wspólnej drodze, byście szli nią razem z Nim. Ten kurs pozwoli Wam spojrzeć z nieco innej perspektywy na dar tej drogi.

Czas ten może Was nauczyć w nowy sposób przezwyciężać trudności dnia codziennego i podobnie jak Jakub i Rachela w miłości i cierpliwości oczekiwać na błogosławieństwo, które Bóg ma dla każdego małżeństwa.