Misja w Afryce

 
0

GALILEA w Tanzanii

We wrześniu 2017 roku do miejscowości Butiama w północnej Tanzanii wyjechała pierwsza grupa galilejskich misjonarzy – ewangelizatorów, aby rozpocząć stałe zaangażowanie ewangelizacyjne naszej Wspólnoty w Afryce. 

Otrzymaliśmy oficjalne zaproszenie do podjęcia tej posługi od bp Michaela Msonganzila, biskupa diecezji Musoma:

„Zapoznawszy się z działalnością i misją Wspólnota GALILEA mam przyjemność poinformować, że udzieliłem zgody dla świeckich wolontariuszy Wspólnota GALILEA na podjęcie zaangażowania ewangelizacyjnego w Diecezji Musoma (…) ufając także, że działalność misyjna Wspólnoty GALILEA przyniesie obfity owoc błogosławieństwa dla całej Diecezji Musoma.”

3 cele misyjne

Pragniemy w Afryce rozwinać sieć Domów Zmartwychwstania, czyli małych biblijnych grup ewangelizacyjnych. Naszą metodą jest wyłanianie spośród miejscowych osób liderów, oraz szkolenie ich do podjęcia sie roli prowadzenia kolejnych malych grup. Proces ten wspieramy prowadząc kursy Szkoly Nowej Ewangelizacji.

Naszą strategię misyjną opieramy na 3 misyjnych celach:

1. Rozwinięcie sieci domowych, ewangelizacyjnych grup biblijnych – Domów Zmartwychwstania.

2. Rozwój w Tanzanii Szkoły Nowej Ewangelizacji.

3. Formacja miejscowych liderów Wspólnoty.

Jak możesz się włączyć?

Przede wszystkim poszukujemy Galilejczyków, którzy są gotowi wyjechać na okres przynajmniej 12 miesięcy (preferowane > 1,5 roku) do naszej placówki misyjnej. Od kandydatów na misjonarzy oczekujemy: (i) są członkami przynajmniej formacji Droga Nadziei, (ii) znają język angielski lub suahili na poziomie umożliwiającym podstawową komunikację (A2), (iii) są w wieku > 24 lat. 

Jeśli jesteś zainteresowany wyjazdem to wypełnij zgłoszenie w poniższym formularzu – odezwiemy się do Ciebie: Formularz Zgłoszenia

Aktualne informacje znajdziesz na profilu FB: GalileawTanzanii, natomiast wszelkie pytania możesz kierować na adres: misje@galilea.pl.

Fundusz misyjny

Zapraszamy do wsparcia materialnego Misji w Tanzanii poprzez regularne lub jednorazowe wpłaty:

Beneficjent: Wzgórze Miłosierdzia, Stryszawa 589, 34-205 Stryszawa

Nr konta:  95 1600 1013 1844 2277 2000 0001

Tytuł przelewu: „Fundusz Misyjny – Tanzania”

Środki z tego funduszu zostaną w całości przeznaczone na formację Misjonarzy-Ewangelizatorów oraz rozwój podejmowanego przez nas dzieła ewangelizacji na terenie Afryki.

Embedded thumbnail
Zaproszenie Pasterza Wspólnoty
(Wprowadzenie do misji)