AKTUALNOŚCI

dodane 19.12.2016

Relacje z kursu Alpha

 
8.12.2016r. odbyło się ostatnie spotkanie kursu Alpha. Uczestniczyło w nim ponad 100 osób. na kolejną edycję zapraszamy we wrześniu, a teraz zachęcamy do przeczytania świadectw.
  • Kurs Alpha krok po kroku coraz bardziej utwierdza mnie w wybranej przeze mnie drodze, drodze z Bogiem. Dla mnie osobiście sednem tych spotkań była praca w grupach. Wzajemnie dzielenie się doświadczeniami, przeżyciami, emocjami, dzielenie się wiedzą o życiu z Jezusem, wzajemne poznawanie się. Te wzajemne rozmowy coraz bardziej utwierdzają mnie i przynaglają do codziennego dzielenia się Bogiem z innymi osobami, nie tylko poprzez słowo, ale też poprzez modlitwę za potrzebujących i poprzez realne czyny. Justyna 34 lata.
  • Chcę być blisko Boga. Nie potrafię już żyć bez niego. Otworzyłam swoje serce dzięki kursowi Alpha i nie chcę już więcej się bać i wstydzić się Go. We wspólnocie mogę wszystko, sama nie potrafię nic. Ty Panie dajesz mi siłę. Agnieszka 50 lat.
  • Kurs Alpha pogłębił moją wiarę w Boga i wzmocnił mnie duchowo. Władysław 70 lat.
  • Na zakończenie kursu była jako gość. Wrażenia osób, które ukończyły kurs były bardzo pozytywne. Sądzę, że warto chociaż raz w życiu wziąć udział w takiej wspólnocie, nie dla siebie tylko, ale i dla innych osób wśród których żyję.
  • Bóg na nowo rozpalił moje serce. Otworzył mnie na ludzi, na relacje. Odnowił moje siły życiowe. Ufam, że jest początkiem nowych, pięknych przygód w moim życiu.
  • Kurs Alpha był dla mnie czasem wyciszenia i zastanowienia się nad moim życiem, nad moimi priorytetami. Wyczekiwałam każdego spotkania z wielką radością i cieszyłam się ze spotkań ze współkursantami. Wiem teraz jak wiele daje wspólnota, rozmowa z innymi, przykłady życia i otwartość na drugiego człowieka.
  • Kurs Alpha dał mi możliwość poznania wspaniałych ludzi, pełnych radości, wiary. Uczestnicząc w wykładach miałam możliwość pogłębienia swojej wiary, zrozumienia pewnych faktów z Pisma Św. oraz wiedzy jaką niesie modlitwa do Ducha Św. dzięki kursowi moje Pismo Św. nie leży zakurzone na półce lecz jego fragmenty staram się czytać codziennie. Sama doświadczyłam przemiany duchowej z czego jestem bardzo Szczęśliwa. Teraz świat widzę kolorowy a nie tylko w czarnych barwach.
  • Kurs Alpha wniósł w moje codzienne życie wiele miłości do Boga i do ludzi, stałam się lepszym człowiekiem. Jestem bardziej pokorna wobec innych. Zaczęłam się więcej modlić, doświadczyłam świadectwa miłości od Boga, który codziennie jest przy mnie i w moim domu rodzinnym. Chwała Panu, że było mi dane uczestniczyć w tym kursie.