AKTUALNOŚCI

dodane 02.09.2016

Misja Wspólnoty w Afryce

 
W ramach misji w Tanzanii (Afryka Środkowa) otwierają się nam drzwi dla rozpoczęcia w Afryce stałego zaangażowania ewangelizacyjnego.

W ramach misji w Tanzanii (Afryka Środkowa) otwierają się nam drzwi dla rozpoczęcia w Afryce stałego zaangażowania ewangelizacyjnego. Dzięki dużej otwartości tamtejszych księży jesteśmy zaproszeni, aby wysłać tam na określony czas wolontariuszy-ewangelizatorów, którzy podejmą dzieło ewangelizacji w ramach naszej Wspólnoty.

Zobacz zaproszenie o. Krzysztofa – Pasterza Wspólnoty:

Kogo poszukujemy?

We Wspólnocie poszukujemy Galilejczyków, którzy chcieliby wyjechać jako wolontariusze do tego kraju misyjnego na okres przynajmniej kilku miesięcy (min. 4 mc, idealnie > 1 rok).

Wiele osób nieśmiało rozważa oddanie kilku miesięcy swojego życia „wyższym celom”, a tutaj nadarza się wyjątkowa okazja, aby zaangażowanie w ramach wolontariatu wypełnić tym co najpiękniejsze – ewangelizacją i budowaniem na innym kontynencie wspólnoty ewangelizacyjnej.

Nie oczekujemy od Ciebie umiejętności (otrzymasz odpowiednie wsparcie i szkolenie), a jedynie pragnienie i zapał, serce otwarte. Nic więcej nie jest konieczne.

Co wiemy o Tanzanii?

Państwo w Afryce Wschodniej, w którym ok. 1/3 liczby to chrześcijanie. Równocześnie to jeden z biedniejszych krajów Afryki, którego podstawą jest rolnictwo (uprawa kawy, herbaty, bawełny). Kraj ten znany jest z walorów turystycznych – to właśnie na terenie Tanzanii znajduje się najwyższy szczyt Afryki – Kilimandżaro. Inną wielką atrakcją turystyczną Tanzanii jest Park Narodowy Serengeti, który co roku odwiedza ponad 90 000 turystów z całego świata.

Jesteś wstępnie zainteresowany?

Jeśli czytając powyższą informację Twoje serce zabiło mocniej to nie zwlekaj i odezwij się do nas! Pomożemy Ci rozeznać czy to jest dla Ciebie właściwe.

Nie oczekujemy od nikogo na początku deklaracji „jadę”, a raczej „chcę dowiedzieć się więcej – rozważam taki wyjazd” – na początku tyle wystarczy.

Po prostu napisz e-mail na adres: radnyDZ@galilea.pl – otrzymasz bardziej szczegółowe informacje, a następnie wspólnie razem spróbujemy znaleźć odpowiedź czy ten wyjazd jest tym, co dla Ciebie przygotował Bóg.