Filary

Udostępnij…
  
"Aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty Ojcze, we Mnie, a ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał." (J 17,21)

Trzy filary, na których opiera się cała Wspólnota:

MODLITWA
– Osobista
, która jest codziennym żywym spotkaniem z Bogiem w rozważanym Słowie Bożym.
Wspólnotowa, umacniająca i jednocząca nas na cotygodniowych spotkaniach w Domach Zmartwychwstania i comiesięcznych świętowaniach we Wspólnocie.
Eucharystia, jest dla nas szczytem spotkań z Bogiem oraz braćmi i siostrami.

FORMACJA

– Podstawowa:
to droga ku dojrzałości chrześcijańskiej.
– Duchowość Paschalna:
to wprowadzenie w duchowość Wspólnoty.
– Ku Przymierzu:
to wprowadzenie w regułę życia duchowego we Wspólnocie.
– Stała:
to pogłębianie życia w duchowości i misji oraz braterskich relacji we Wspólnocie.

MISJA

Ewangelizacja indywidualna:

Osobiste zaangażowanie poszczególnych członków Wspólnoty w ewangelizację podejmowaną poprzez świadectwo życia i słowa w swoim środowisku, w myśl zasady: "głoszę to, czym żyję, żyję tym, co głoszę" oraz modlitwę za innych.

Ewangelizacja wspólnotowa:

DOM ZMARTWYCHWSTANIA: to dla nas podstawowa forma ewangelizacji, realizowana w środowisku codziennego życia.
SZKOŁA NOWEJ EWANGELIZACJI ŚWIĘTEGO MARKA: to konkretna odpowiedź na wezwanie Ojca Świętego do nowej ewangelizacji, przez szeroką posługę formacyjną w formie kursów skierowaną do wszystkich osób i wspólnot.
MODLITWA WSTAWIENNICZA: to cotygodniowa modlitwa w intencjach osób, które uczestniczą w niej osobiście lub przekazały nam swoje prośby telefonicznie lub przez Internet.
KAMPANIA MODLITEWNA ZA KAPŁANÓW: to codzienna modlitwa poszczegolnych członków Wspólnoty za powierzonego im kapłana Zgromadzenia Zmartwychwstania Pańskiego oraz kapłanów współpracujących z naszą Wspólnotą.
POST I MODLITWA: to istotna forma modlitwy wstawienniczej w podanych intencjach z postem o chlebie i wodzie, którą podejmujemy w każdy pierwszy piątek miesiąca.
CZUWANIA EWANGELIZACYJNE: to czas, by doświadczyć spotkania z żywą osobą Jezusa przez głoszony kerygmat, sakrament pojednania, Eucharystię oraz modlitwę o uzdrowienie chorych.
KONCERTY: aby młodzież poszukująca ideałów mogła odnaleźć na swej drodze Jezusa Chrystusa.
EWANGELIZACJA "OD DRZWI DO DRZWI": kiedy na zaproszenie Ks. Proboszcza podejmujemy wyjście do parafian, dzieląc się Ewangelią i własnym świadectwem życia z Bogiem.
REKOLEKCJE DLA PARAFII I SZKÓŁ: w czasie Adwentu i Wielkiego Postu, prowadzimy rekolekcje ewangelizacyjne oparte na nowych metodach i formach przekazu Ewangelii poprzez: świadectwo, pantomimę, śpiew, plakaty…
INNE FORMY: ewangelizacja mężczyzn – Przymierze Mężczyzn "Bracia Zmartwychwstania", ewangelizacja przez media – strona internetowa www.galilea.pl, różne pozycje wydawnicze, itp.

Formularze

KOSZ MODLITW
ŚWIADECTWO

Zapraszamy w każdą środę (z wyłączeniem Lipca i sierpnia)  o godz. 18.00 na "Wzgórzu Miłosierdzia" celebrowana jest Eucharystia z posługą modlitwy wstawienniczej.

Także w każde drugie piątki miesiąca, spotykamy się na Eucharystii z modlitwą o uzdrowienie chorych o godz. 19:00.

Aktualnie na stronie...

Odwiedza nas 41 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin (od 13.07.2012)

581944
Dzisiaj
Wczoraj
Tydzień
Miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkie
663
1648
7114
8295
43423
581944

Twoje IP 66.249.78.165

Logowanie