Rozbudowa ośrodka

Udostępnij…
FaceBook Twitter 
DOM CHLEBA – HISTORIA i NOWY PROJEKT
    Dom ten już istniał, gdy nabyliśmy (Prowincja Polska Zmartwychwstańców) tę posesję z zabudowaniami 19.06.1980 r. Wiadomo, że możliwymi środkami remontowaliśmy go, aby w miarę godziwie służył dla potrzeb rekolekcji oazowych – tak jak cała ta posesja. Tu odbywały się Oazy dla dzieci a bywało w ciągu lata i ferii zimowych każdego roku do 600 osób z całej Polski. Wielu może pamięta z minionych lat jego funkcje: w suterynach – skład opału a później warsztat, obok magazyn spożywczy a w pierwszym pomieszczeniu były prysznice (dla grupowych kąpieli tj: na ok. 14 osób); na parterze urządziliśmy kaplicę (wyburzyliśmy ścianę kominową – zresztą nie używaną a jedynie zajmowała miejsce 50×120 cm oraz 50×50 cm słupy murowane a wstawiliśmy stemple dla lepszej komunikacji oraz ociepliliśmy ściany od wewnątrz i wstawiliśmy drugie kwatery okienne i ogrzewanie początkowo elektryczne a później na drewno), dobudowaliśmy przedsionek a zamurowano drugie wejście od podwórka; na piętrze przez sporo lat były pokoje mieszkalne (głównie dla chłopców), aż okazało się to niebezpieczne (gdyż na ścianach pojawiły się aktywne pęknięcia muru i nadproży), dlatego zrobiliśmy tam magazyny gospodarcze. Kaplica tego domu była miejscem wielu duchowych wydarzeń: była to równocześnie sala konferencyjna dla rekolekcji i kursów SNE, miejsce wielu nawróceń, przemian duchowych i uzdrowień oraz początki powstającej GALILEI oraz miejsce duchowych inspiracji podejmowanych przez nas dzieł np.: CZUWAŃ modlitewnych, czy podjęcie budowy Domu Modlitwy. Po wybudowaniu Domu Modlitwy w 1999 roku parter tego domu zamieniliśmy na jadalnię (gdyż wolnostojąca obok – drewniana, groziła zawaleniem i dla bezpieczeństwa ludzi rozebraliśmy ją). Stan tego budynku stopniowo pogarszał się a ekspertyza budowlana określiła, iż budynek stale osiada i pęka.
    Od wielu lat pragnęliśmy tej koniecznej dla nas inwestycji. W końcu wiosną 2008 r. Bóg dał nam opatrznościowych projektantów (RKONSTRUKCJA z Krakowa) i rozpoczęliśmy stosowne prace projektowe, aby z wiosną – 13 maja 2009 r . w święto Matki Bożej Fatimskiej rozpocząć prace budowlane (Firma SIWIEC z Żywca).
    Projekt nowego DOMU CHLEBA będzie zawierał następujące pomieszczenia:
W PRZYZIEMIU:
– zaplecze gospodarcze kuchni (magazyny),
– pralnie z suszarnią,
– warsztat,
– magazyn ogrodniczy na sprzęt
– garaże;
PRATER:
– jadalnia z zapleczem kuchennym
– WC
– hall łączący ten dom z mieszkalnym obok;
I PIĘTRO:
– 3 x studia (3 pokoje z łazienką)
– 1 samodzielny z łazienką;
II PIĘTRO:
– sala spotkań
– 2 x studia (3 pokoje z łazienką)
– 1 samodzielny z łazienką;
STRYCH.
    Podjęliśmy się tej koniecznej dla nas inwestycji ufając, że jest to Boży plan dla nas i wobec tego znajdą się na to fundusze oraz ofiarodawcy.
    Prace posuwają się szybko. W tym tygodniu (po 10 sierpnia) będziemy zalewali strop nad piętrem, więc dach już blisko. Z racji ochłodzeń w górach (a jemy teraz w namiocie) powinniśmy na koniec października wykończyć parter (JADALNIĘ z zapleczem) ABY BYŁO GDZIE JEŚĆ, dla przybywających na rekolekcje (bywa, że u nas ZIMA zaczyna się w listopadzie i trwa ok. 6 miesięcy).
    Z tej racji bardzo prosimy WAS PRZYJACIELE PANA JEZUSA i TEGO MIEJSCA ORAZ DZIEŁA EWANGELIZACJI o wsparcie duchowe (modlitwę) oraz materialne na podane konto.
    Oczywiście można też sponsorować określone etapy czy elementy naszej inwestycji – wówczas proszę o kontakt ze mną osobiście: ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub Tel: +48 33 8747023).
    Zapewniamy Was o naszej wdzięcznej modlitwie wstawienniczej w intencjach wszystkich Osób wspierających nas oraz Mszy Św. sprawowanej w naszej Kaplicy Miłosierdzia Bożego w pierwsze środy każdego miesiąca.
Alleluja! Miejmy zaszczyt tworzyć razem dzieła Boże.
o. Krzysztof Czerwionka CR

Konto: WZGÓRZE MIŁOSIERDZIA C.E.i M.
34-205 Stryszawa 589
(SWIFT: BPPKO PL PW) 90 1020 1433 0000 1102 0035 2716
[z dopiskiem: wsparcie budowy DOMU CHLEBA]pobierz druk przelewu

 

Projekt rozbudowy Centrum Ewangelizacji i Modlitwy w Styrszawie

Formularze

KOSZ MODLITW
ŚWIADECTWO

Zapraszamy w każdą środę (z wyłączeniem Lipca i sierpnia)  o godz. 18.00 na "Wzgórzu Miłosierdzia" celebrowana jest Eucharystia z posługą modlitwy wstawienniczej.

Także w każde drugie piątki miesiąca, spotykamy się na Eucharystii z modlitwą o uzdrowienie chorych o godz. 19:00.

Aktualnie na stronie...

Odwiedza nas 41 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin (od 13.07.2012)

581944
Dzisiaj
Wczoraj
Tydzień
Miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkie
663
1648
7114
8295
43423
581944

Twoje IP 66.249.78.165

Logowanie