Informacje o Wspólnocie

Udostępnij…
FaceBook Twitter 

   Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego "Galilea" jest katolicką wspólnotą modlitewno-ewangelizacyjną, która narodziła się w 1992 r. we wsi Stryszawa-Siwcówka, koło Suchej Beskidzkiej, w województwie małopolskim, gdzie mieści się jej główna siedziba – Centrum Ewangelizacji i Modlitwy "Wzgórze Miłosierdzia". Wspólnota rozwija się dzięki łasce Ducha Świętego, który daje nam moc do osobistego nawrócenia i służby, dla zmartwychwstania innych.
   Nasze powołanie to ewangelizacja, dlatego rozwój Wspólnoty związany jest ściśle z włączeniem się w nurt Kerygmatycznych Szkół Nowej Ewangelizacji. Dziś, po latach kształtowania się tej posługi, na spotkania ewangelizacyjne przybywa wiele osób pragnących nawrócenia, pojednania, uzdrowienia czy umocnienia w wierze.

   Przy wspólnocie działa Szkoła Nowej Ewangelizacji św. Marka i ponadwspólnotowe Przymierze Mężczyzn "Bracia Zmartwychwstania". Wspólnota wydaje różne pozycje książkowe i folderowe oraz prowadzi serwis internetowy – www.galilea.pl.
   W 1998 r. XV Kapituła Polskiej Prowincji Zgromadzenia Zmartwychwstania Pańskiego, w uroczystość Chrystusa Króla, uznała, że Wspólnota realizuje Charyzmat i misję Zgromadzenia oraz włączyła nas w swoje wewnętrzne struktury. W związku z decyzją Kapituły, o. Prowincjał Adam Piasecki CR wydał Dekret uznający Wspólnotę Chrystusa Zmartwychwstałego "Galilea" i Szkołę Nowej Ewangelizacji św. Marka za dzieła Polskiej Prowincji Zmartwychwstańców.
  Od 1995 r. należymy do Międzynarodowego Stowarzyszenia Koordynatorów Katolickich Szkół Nowej Ewangelizacji (ACCSE 2000), a od 2010 r. prowadzimy Biuro Krajowe SESA w Polsce.

   We Wspólnocie jest około 1000 osób różnego wieku i stanu. Obszar działania Wspólnoty został podzielony na regiony tzw. Winnice. Obecnie (2011 r.) mamy siedem Winnic: Stryszawa, Śląsk, Częstochowa, Chełm, Warszawa, Radom i Wiedeń. Podstawowym miejscem spotkań w Winnicach są tzw. Domy Zmartwychwstania. Są to prywatne domy animatorów, gdzie spotyka się ok. 5-12 osób na modlitwie, czytaniu Słowa Bożego, a także dzieleniu się swoim doświadczeniem życia wiary i problemami dnia codziennego. We wszystkich Winnicach jest 111 Domów Zmartwychwstania.
   We wspólnocie istnieją również tzw. Szczepy winne (usamodzielniające się regiony, podlegające bezpośrednio pod Centrum w Stryszawie, a które mamy nadzieję w przyszłości przekształcą się w Winnice). Obecnie mamy 4 Szczepy Winne: Pomorski (Gdańsk, Złocieniec), Zamojski (Zamość, Tomaszów Lubelski, Biłgoraj, Krasnobród), Bułgaria (Warna, Szumen, Malczika), Wielka Brytania (Londyn, Redhill). Istnieją także pojedyncze Domy Zmartwychwstania w Norwegii i Niemczech (Norymberga).
   Spotkania w Domach Zmartwychwstania odbywają się raz na tydzień, cała Winnica spotyka się na tzw. świętowaniu raz w miesiącu, zaś cała Wspólnota na Zjeździe Wspólnoty raz w roku w Stryszawie. Oczywiście oprócz tych spotkań formalnych członkowie Wspólnoty spotykają się z wielu innych okazji: czuwań, kursów, formacji wewnątrzwspólnotowych czy po prostu spotkań prywatnych.

Formularze

KOSZ MODLITW
ŚWIADECTWO

Zapraszamy w każdą środę (z wyłączeniem Lipca i sierpnia)  o godz. 18.00 na "Wzgórzu Miłosierdzia" celebrowana jest Eucharystia z posługą modlitwy wstawienniczej.

Także w każde drugie piątki miesiąca, spotykamy się na Eucharystii z modlitwą o uzdrowienie chorych o godz. 19:00.

Aktualnie na stronie...

Odwiedza nas 41 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin (od 13.07.2012)

581944
Dzisiaj
Wczoraj
Tydzień
Miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkie
663
1648
7114
8295
43423
581944

Twoje IP 66.249.78.165

Logowanie