Szkoła Nowej Ewangelizacji św. Marka w Stryszawie

Udostępnij…
  
Szkoła Nowej Ewangelizacji św. Marka w Stryszawie jest katolicką szkołą kerygmatyczną o charakterze krajowym i międzynarodowym, prowadzoną przez Wspólnotę Chrystusa Zmartwychwstałego "Galilea" od 1994 roku. Podlega Przełożonemu Polskiej Prowincji Zgromadzenia Zmartwychwstania Pańskiego o. Wiesławowi Śpiewakowi CR. SNE jest praktyczną propozycją pastoralną dla grup, ruchów i stowarzyszeń kościelnych oraz osób indywidualnych.
Szkoła św. Marka od 1995 r. należy do Międzynarodowego Stowarzyszenia Koordynatorów Katolickich Szkół Nowej Ewangelizacji (ACCSE 2000) w Europie.
Szkoła św. Marka od 2006 r. podjęła ścisłą współpracę ze Szkołą Ewangelizacji Św. Andrzeja z Meksyku i pracuje według jej metodologii.
Szkoła św. Marka organizuje kursy ewangelizacyjne i rekolekcje w swojej głównej siedzibie w Stryszawie, w filiach Wspólnoty "Galilea" w Polsce, Austrii, Bułgarii i Wielkiej Brytanii oraz w różnych miejscowościach na zaproszenie innych SNE, parafii czy wspólnot i grup.
 
  • CEL:
    Formowanie osób, które chcą ewangelizować oraz tych, którzy chcą formować nowych ewangelizatorów tak, aby każdy katolik potrafił przekazać Słowo Dobrej Nowiny o Jezusie w prostej, popartej doświadczeniem formie.
  • METODOLOGIA:
    Przygotowanie uczestników do ewangelizacji poprzez udział w teoretyczno-praktycznych kursach. Linię przewodnią stanowią: modlitwa-studium-praktyka.
  • DUCHOWOŚĆ:
    Skoncentrowana na osobie Jezusa Chrystusa. Postawa otwarcia się na Ducha Świętego służy osobistemu spotkaniu z Bogiem jako Ojcem i z Jezusem jako Panem i Zbawicielem.

Odpowiedzialnym za Szkołę jest o. Krzysztof Czerwionka CR.

 

Formularze

KOSZ MODLITW
ŚWIADECTWO

Zapraszamy w każdą środę (z wyłączeniem Lipca i sierpnia)  o godz. 18.00 na "Wzgórzu Miłosierdzia" celebrowana jest Eucharystia z posługą modlitwy wstawienniczej.

Także w każde drugie piątki miesiąca, spotykamy się na Eucharystii z modlitwą o uzdrowienie chorych o godz. 19:00.

Aktualnie na stronie...

Odwiedza nas 41 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin (od 13.07.2012)

581944
Dzisiaj
Wczoraj
Tydzień
Miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkie
663
1648
7114
8295
43423
581944

Twoje IP 66.249.78.165

Logowanie