Jezusa mam i jestem pewny, że…

W dn. 8-13 lipca odbyło się wakacyjne spotkanie młodych pod hasłem „O.B.I – Ogarniasz, Budujesz, Istniejesz”. Prawie 200 osób z całej Polski (a także z Bułgarii) spotkało się na Wzgórzu Miłosierdzia – najbardziej niezwykłym placu budowy. Jak minął nam ten czas? Wrażeń, spotkań i emocji było wiele. Zacznijmy od początku! 

O jak Ogarniasz…

Wtorkowy wieczór pozwolił nam poznać się między sobą i rozpocząć budowanie relacji. W środę zaczęliśmy ogarniać. Każda grupa przygotowała projekt w ramach kampanii społecznej pt. „OGARNIJ SIĘ!”. Nasze pomysły przedstawialiśmy podczas uroczystej prezentacji. Była to kompletna i profesjonalna kampania, obejmująca wszystkie możliwe formy i środki przekazu. Trzeba przyznać, że ogarnęliśmy to w sposób bardzo twórczy!
Wieczorem spotkaliśmy się z Arkadio, czyli raperem Arkadiuszem Zbozieniem, który zachęcał nas do realizowania swoich pasji i marzeń. No dobrze, ALE… jak to wszystko ogarnąć? Arkadio zrobił tak: w pewnym momencie życia zaprosił Pana Boga do swojego serca. Dzisiaj robi to, co kocha, jest szczęśliwy i razem z Jezusem pokonuje trudności, dając świadectwo o wierze poprzez muzykę i swoje życie.

B jak Budujesz…

No i przyszedł czas, kiedy w ekipach budowlanych wkroczyliśmy na plac budowy… Remontowaliśmy nasze życie duchowe. Codziennie była możliwość spowiedzi i modlitwy wstawienniczej, a także uczestniczenia w adoracji Najświętszego Sakramentu i rozmowy z głoszącymi i kapłanami. Budowaliśmy nasze grupowe budowle, do których inspirowały tematy głoszone przez Witka Wilka, o. Wojciecha Mleczko CR, ks. Bogdana Kalinowskiego i ks. Mateusza. Mieliśmy też chwile czasu dla siebie: panowie spotkali się na męskim wieczorze z Witkiem Wilkiem (świeckim ewangelizatorem, charyzmatykiem i perkusistą), a panie na damskim z Iwoną Ziemniewicz – obdarzoną pięknym głosem założycielką i jedną z wokalistek zespołu Kadosz.
W piątek mieliśmy szczególne spotkanie z Panem Jezusem, Głównym Architektem. Każdy mógł spotkać się z Nim osobiście! A potem przyszedł do nas w szczególny sposób podczas czuwania ewangelizacyjnego.
W sobotę nastąpiło krótkie załamanie pogody. Ale tylko symboliczne. Zastanawialiśmy się, co zrobić, gdy do naszego życia przychodzą różne burze i wichury. Modliliśmy się, żeby Pan Jezus uciszył wszelkie zawieruchy w naszym życiu. Słowo Boże mówi, że jeśli oddaliśmy nasze życie JEZUSOWI – SKALE, możemy być pewni, że nasz dom się nie zachwieje, bo postawiony jest na trwałym fundamencie!

I jak Istniejesz…

Pięć dni intensywnego ogarniania i budowania dobiegło końca, ale… NAJLEPSZE DOPIERO PRZED NAMI! Wszak budowlę prezentuje się po zakończeniu budowy i wtedy zaczyna ona spełniać swoją rolę, tętnić życiem, przychodzą do niej ludzie… O. Krzysztof Czerwionka, pasterz Wspólnoty GALILEA zachęcał, abyśmy istnieli, żyli naprawdę, na 100%. Z Jezusem!

Dziękujemy Panu za ten czas, za to, że mówił do nas i działał w naszych sercach, za ekipę i za uczestników. Modlimy się o dobre owoce rekolekcji.

Jesteście fantastyczni! Do zobaczenia za rok 🙂

Jezusa mam i jestem pewny że,
ja na Nim nigdy nie zawiodę się.
On przezwyciężył każdy strach i lęk,
jestem wolny, wolny jestem!

Podziel się!
  • Tweet

Comments are closed.