ŚWIADECTWA

Darek z Krakowa (43 lata)
– Jestem alkoholikiem

 

"Mam na imię Darek, mam 43 lata. Jestem alkoholikiem dzięki Panu Jezusowi trzeźwym. Do marca 2012 r. moje życie toczyło się w grzechu i ciemności. Od 17 roku życia piłem alkohol. Wiele razy przez pijaństwo straciłem pracę. Żyłem w rozpuście i kłamstwie. Staczałem się udając że jestem szczęśliwy. 15 lat temu zostawiłem żonę i córkę dla innej kobiety. Jeszcze bardziej się pogrążałem w alkoholizm, rozpustę, oszustwa, żyłem w kłamstwie. Do Kościoła nie chodziłem prawie wcale. Ale kiedy zdarzało mi się być na Mszy często wychodziłem patrząc z zazdrością na ludzi którzy przyjmowali Komunię. Myślałem wtedy że Bóg nie chce nawet patrzyć na kogoś takiego jak ja, wyrzutka z marginesu, alkoholika bez przyszłości. Myślałem że ma swoich ludzi wierzących których kocha.

W marcu 2012r za namową przyjaciółki pojechałem na kurs Nowe Życie. Zupełnie nie wierzyłem że coś się może wydarzyć albo zmienić. Ale tam Bóg do mnie powiedział że Kocha mnie takiego jakim jestem. Bezwarunkowo bez względu na moje grzechy i na ich ilość. Ze Pan Jezus umarł też za mnie i Zmartwychwstał abym ja mógł żyć. Że mnie nie potępia i nie ocenia. Uwierzyłem w to. Po 13 latach wyspowiadałem się. Kiedy przyjmowałem Ciało Pana Jezusa to czułem się jakby to była pierwsza Komunia. Tam oddałem życie Panu Jezusowi. Dzięki ludziom którzy modlili się za mnie Jezus zaczął zmieniać moje życie.

Otrzymałem łaskę rzucenia alkoholu i papierosów. Poprawiły się moje stosunki w domu. Pan dał mi odwagę spotkać się z żoną i przeprosić ją i córkę. Nie mieszkamy razem ale nasze kontakty są normalne. Pan Jezus jest przy mnie cały czas. To On mnie prowadzi i dzięki Jemu jestem szczęśliwym i radosnym. Jezus całkowicie zmienił i odwrócił moje życie o 180 stopni. On jest moim Panem i Królem i najlepszym Przyjacielem. Jezu Ufam Tobie! I dziękuję za wszystkie łaski. Chwała Panu."